Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, který připadá na 11. února, je uznáním práce žen v oborech STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika). Je to zvláštní den, kdy bychom rádi vyzdvihli práci žen, které jsou součástí týmu MP LIFTS.

Mezi nimi jsou i inženýrky a techničky, jako například Nuria Fernández Ballesteros, technická inženýrka v oblasti průmyslového designu z našeho týmu R&D&I.

„Studium jsem dokončila v roce 2006 a v mém ročníku bylo z přibližně 40 lidí jen asi 6 dívek,“ vysvětluje a zdůrazňuje, že „přítomnost žen ve světě STEM by měla být trvalou vzdělávací kampaní, aby se odstranila představa, že inženýrství je profese pro muže“.

Nuria, která ve společnosti MP pracuje na neustálém zlepšování našich výrobků a na vytváření nových návrhů (vylepšování stávajících výrobků a řešení problémů, které mohou nastat), se podílela na projektech, jako je MP SynGO, na vývoji různých částí výtahových kabin a na mnoha dalších projektech.

„Žednám, které dělají své první akademické nebo profesní kroky ve vědeckém světě, bych poradila, aby se do toho pustily beze strachu, bez komplexů a aby si užívaly to, co děláají“ říká a vítá, že „žen v tomto odvětví přibývá“.

„Nejdůležitější je mít radost ze své práce, protože jí věnujeme mnoho hodin svého života a pokud bych měla poradit dívce, která uvažuje o vstupu do vědeckého světa, pak je to, aby se věnovala tomu, co opravdu chce a co ji baví, a v tom byla opravdu šťastná.“